Идеята е да се премахне субективния фактор.
За да стане изпитът прозрачен, от Института за пътна безопасност препоръчват, той да се предава онлайн, в реално време - на страницата на Автомобилна администрация.
От Института за пътна безопасност коментират, че използването на техническо средство при определянето на маршрута ще направи изпита по-прозрачен и ще се избегне субективния фактор.
"Не би трябвало да притеснява нито курсиста, нито неговия инструктор, който го учи, защото ако той е подготвен, би трябвало да вземе изпита, където и да кара", коментира Богдан Милчев пред БНР.
Според него изпитът за шофьорска книжка е лек, и в него не присъстват всички елементи, на които би следвало също да се обръща внимание. Освен че липсва управление на автомобил на автомагистрала, липсват и обучение да се управлява колата при по-сложни ситуации, като хлъзгав или мокър път.
Към момента изпитът е лек, казва Милчев, а когато той стане труден, прозрачен, честен, тогава младите водачи ще бъдат по-подготвени.
От кога влизат в сила новите изпити за кандидат шофьорите
"Това, което излиза на пътя, нас не ни удовлетворява. Искаме да излизат по-добре подготвени водачи. Държавата може да подобри обучението. Това е пътят", посочи Милчев.
istock
"Тогава ще се получи т.нар. обществен контрол. Тогава вече корупцията ще приключи – от самосебе си", заключи Милчев.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg
Коментари
0