Той допълни, че мобилните предприятия, които са получили честотния спектър в 3.6 GHz, вече работят активно в изграждането на мрежите. И в София, Пловдив и Бургас има развити мрежи.
"С това, което Комисията направи и приключи един процес по предоставяне на честотен спектър, се даде възможност мобилните предприятия във времето, в което имаха възможност да се подготвят, да се развият едни мрежи. Те са насочени основно към крайните потребители, към населението", посочи Димитров.
Той допълни, че към този момент няма категорични данни с мрежите от пето поколение да се причиняват здравословни проблеми.
"Технологията, която е следващо поколение в развитието на мобилните мрежи, е не по-малко изследвана от всички предходни такива технологии. Всички здравни организации, които имат за цел да информират населението, провеждат сериозни и целенасочени изследвания в тази посока.
Kакво да правим при кибератака към смартфона ни
Освен това препоръката, това е и работата на моите колеги в Европа и КРС, е да се следи за стриктното спазване на нормите, които са допустими, за да се използват такива мрежи", обясни Димитров.
istock
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg
Коментари
6