След като не могли да намерят предлаганата къща на адреса, който жената от обявата им изпратила, започнали да търсят още информация и попаднали на друг сайт за същия имот.
„Изпратиха ни данни за капаро, но на името на друг човек, а не на жената, с която водим кореспонденцията. Дадоха ни и адреса на къщата. Благодарение на това разбрахме, че всичко е измама“, разказа потърпевшият Кристиян Върголомов.
Как да разпознаете фалшивите обяви за къщи или вили под наем
Той намира истинската обява и се свързва със собственика на вилата.
„Човекът ни каза, че ние сме поредните, които му звънят. Предполагам, че има и хора, които са изпратили капаро“, посочи мъжът.
Собственикът на къщата за гости Ивайло Николов разказа пред NOVA, че е запознат с измамата, която върви в интернет пространството.
„Обадиха ми се много хора. Успяхме да предотвратим неприятните последствия за някои от тях“, подчертава той. И отбелязва, че разбрал за недоразумението преди две седмици. След като броят на хората, които са се свързали с него достигнал 40-50 души, той подава сигнал в полицията и жалба в отдел „Киберпрестъпност“.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook или Google News Showcase
Коментари
0