В тези специални портфейли, разбира се, можем да съхраняваме дигиталната си валута.
Повечето от тях са децентрализирани и премахват контрола и способността на различни институции, правителства, корпорации да изземат нашите биткойни, обясни пред Радио София Божидар Балевски.
Богатството на криптомилиардерите се стопява
Той e създателят на инвестиционния и финансов youtube канал "Клубът на инвеститора". Близо вече едно десетилетие се занимава с инвестиции в сектора на акции, суровини и от последните 5 години - с криптовалути.
Възпитаник е на Националната финансово-стопанска гимназия в София. След това учи финанси и експорт мениджмънт в "The Hague University of Applied Science" в Холандия. Канен е за лектор, както и за гост преподавател в гимназията, която е завършил.
Можем да си закупим криптовалути от различни борси и да ги държим там на съхранение. Съществува обаче риск криптоборсата да фалира, да бъде хакната и тогава вложителите губят парите си.
Колко сигурни са вложенията ни в криптовалута
Балевски допълни, че криптопортфейлите са два вида – "топли" и "студени" (hot, cold), дигитални и физически (hot) – под формата на флашка, на която можем да изтеглим от борсата наши пари. Съществуват и други видове.
Има още и софтуерен и хардуерен портфейл. Паролите могат да са съставени с до 24 думи.
Най-добре е криптовалутата да не се съхранява в телефона или на компютър, посъветва Божидар Балевски.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg
Коментари
1