Inter Nations подреди най-добрите държави за работа на чужди експерти. Вижте ги в канала "7-те НАЙ" във vbox7:
7. Бахрейн
Средната годишна заплата за чужди специалисти тук е 98 622 долара. 65% от работещите в страната чужденци получават като бонус ежегодна възможност да се приберат в родната си страна. 91% от работещите в Близкия Изток казват, че договорите им включват различни бонуси, при средно 67% за целия свят.
6. Сингапур
Тук работещите чужденци получават 138 641 долара годишно. 30% от работещите тук чужденци обаче посочват, че жизненият им стандарт се е влошил. Въпреки това Сингапур е популярен с, важните за емигрант, високо ниво на социално обслужване, и достъпен и бърз транспорт.
istock
5. Испания Изключително гостоприемното население и достъпната медицинска помощ изкачват иберийската страна в класацията. Емигрантите са привлечени и от културата на местните, както и от възможностите за вътрешен туризъм.
istock
4. Мексико Основните плюсове на държавата за чужденците се явяват евтиното образование и гостоприемството на местните. Негативна страна обаче е високите нива на престъпност.
Средната заплата е ниска спрямо други държави в класацията – 15 341 долара годишно, но въпреки това привлича емигранти от Южна Америка.
3. Португалия
Топъл климат, много локации за уикенд почивка и добронамерени местни са сред основните причини за високата позиция на Португалия. Въпреки предимствата е важно да отбележим и ниската минимална заплата - 7 200 долара на година, както и не особено впечатляващата средна годишна заплата - 11 000 долара.
istock
2. Виетнам Раят за чужденците, които търсят кариерно развитие. Столицата Ханой предлага нисък разход за живот и високи заплати в отделни индустрии, което предполага завишен интерес от бизнес емигрантите. Гостоприемството е част от културата на държавата.
istock
1. Тайван Чужденците възхваляват качеството на живот в държавата, достъпните медицински грижи и образование. Поради липса на кадри Тайван е идеална за кариерно развитие. През тази година парламентът на Тайван легализира еднополовите бракове, което доведе до бум в бизнес туризма.
istock
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg
Коментари
0