Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други страни от Югоизточна Европа.
Всеобщото мнение е, че един ден няма да промени нищо, така както и една птичка пролет не прави. Спасението е някъде другаде.
Как нарастващите доходи влияят върху цените на храните
Как оцелява един малък магазин за хранителни стоки в Силистра и каква е неговата рецепта за успех?
Радостина Попова е собственик, управител, продавач, закупчик и още какво ли не в спретнатото си магазинче, сгушено в малките улици. Още в тъмни зори тя е вече там, за да се наслади на тишината и докато пие първото си кафе, вече е направила актуални снимки на стоката си, която промотира с усмивка и с база данни – кой е производителят и откъде е.
![istock](http://m.netinfo.bg/media/images/40044/40044759/orig-orig-dvojka-brak-pokupki-magazin-zheneni.jpg)
istock
Над 800 000 семейни магазина в България са изчезнали за 20 години
Според нея оцеляват тези квартални магазинчета, които са си намерили нишата. Пари се изкарват, но отношенията са най-ценното нещо, категорична е Радостина Попова.
По цялата верига всички трябва да са доволни – и търговецът, и производителят, и клиентът, каза още тя.
За нея големите търговски вериги си имат своето място в България, което няма да се промени. Тя не очаква българинът да направи бойкот.
В социалните мрежи, където основно се води полемиката "за" и "против", надделява позицията, че са нужни пазар и регулатори, както и защита на конкуренцията, а не субсидии, помощи и административно управлявани цени. Тогава народът няма да е в положение да трябва сам да си решава проблемите.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook или Google News Showcase
Коментари
1